8 Facebook Trends That Will Shape Your 2023 Strategy

5/5 - (1 vote)

На початку 2023 року Facebook досяг нового рубежу, вперше досягнувши 2 мільярдів щоденних користувачів. Серед соціальних медіа, що постійно змінюється, найбільша у світі соціальна мережа продовжує утримувати свої позиції.

Отже, що зараз у тренді на Facebook і як Facebook зміниться у 2023 році? Ми зібрали найважливіші тенденції Facebook, на які варто звернути увагу маркетологам цього року.

Підказка: тенденції штучного інтелекту у Facebook є лідерами. Якщо ви ще не думаєте про те, як штучний інтелект вплине на вашу стратегію у Facebook, настав час почати!

Завантажте наш звіт про соціальні тенденції щоб отримати дані від понад 10 000 маркетологів, які ви можете використовувати для планування соціальної стратегії, гідної вірусу, у 2023 році.

8 головних трендів Facebook на 2023 рік

Тенденція 1: Котушки тут, щоб залишитися

Котушки стали хітом в Instagram. Але спочатку було незрозуміло, чи досягне цей успіх, коли вони запустять у Facebook.

Минуло достатньо часу, щоб ми могли сказати, що вердикт офіційно прийнятий. За останній рік кількість ігор Reel у Facebook подвоїлася, а повторні публікації Reels подвоїлися за шість місяців до 1 лютого 2023 року. Це відповідає темпам зростання рівнів в Instagram.

Крім того, у звітах про прибутки та інших оголошеннях Facebook чітко дав зрозуміти, що Reels є основним напрямком для платформи. Це незважаючи на те, що зараз вони втрачають гроші на коротких іграх Reels, які віднімають час від каналу.

Окрім створення органічного вмісту Reels, наразі ви можете рекламувати через Reels авторів. Ви також можете створювати власні міжсторінкові оголошення Reels. Оскільки платформа прагне збільшити дохід від Reels, стежте за новими можливостями реклами за допомогою короткого відео у Facebook.

Джерело: Довідковий центр Meta Enterprise

Список справ:

 • Почніть думати про Reels як про частину вашої стратегії Facebook, а не просто про поверхню Instagram.
 • Виділіть частину свого рекламного бюджету, щоб перевірити рекламу на Reels і створити власні платні Reels.
 • Слідкуйте за новинами щодо нових можливостей реклами за допомогою Reels. (Цей блог і соціальні канали Hootsuite є чудовим місцем, щоб отримати найновішу інформацію.)

Тенденція 2: живі покупки мертві; хай живуть Facebook Retailers

У жовтні Facebook закрив покупки в прямому ефірі, щоб більше зосередитися на – як ви вже здогадалися – Reels. Живі покупки вижили трохи довше на дочірній платформі Instagram. Але з 16 березня онлайн-покупки під час прямих трансляцій більше не доступні в обох мережах Meta.

У Північній Америці соціальна комерція в реальному часі не набула такого розвитку, як у Китаї. Оскільки це «Рік ефективності» Meta, настав час відмовитися від цієї функції.

На щастя для компаній, які створили клієнтську базу через Facebook, платформа не виходить із соціальної комерції взагалі. Ви все ще можете продавати безпосередньо через платформу за допомогою свого Facebook Store.

eMarketer прогнозує, що кількість покупців із соціальної комерції на платформі соціальних медіа продовжить повільне зростання. Очікується, що Facebook стане провідною платформою для соціальної комерції в Сполучених Штатах принаймні до 2025 року.

(*8*)
Покупці соціальної комерції США, за платформами, 2019-2025

Джерело: eMarketer

Поки покупки в прямому ефірі вже немає, ви також можете транслювати пряме відео на Facebook. І хоча комерційні функції, вбудовані в покупки в прямому ефірі, більше не доступні, ви можете переходити за посиланнями на зовнішні веб-сайти під час трансляції.

Список справ:

 • Проведіть перевірку свого Facebook Store, щоб переконатися, що він налаштований на максимізацію продажів. (Потрібне натхнення? Перегляньте ці приклади.)
 • Перегляньте звіти про продажі в Stay Purchasing, щоб зрозуміти, які продукти були популярними серед аудиторії Facebook. Потім подумайте про те, як висвітлити ці продукти в Reels, рекламі або Facebook Stay демонстрації продуктів.

Тенденція 3: Meta Verified приносить верифікацію в маси

Бажаний блакитний чек-бейдж тепер доступний будь-якій дорослій людині у Facebook чи Instagram, яка бажає його та готова платити від 11,99 до 14,99 доларів на місяць. (Якщо вони живуть у країні, де ця функція доступна – наразі Австралія, Нова Зеландія та Сполучені Штати.)

Наразі Meta Verified доступний лише для окремих осіб, а не для брендів. Але Meta каже, що вони планують відкрити програму для бізнесу в довгостроковій перспективі, тому бренди повинні тримати цю програму на своєму радарі.

І хоча бренди ще не можуть подати заявку на участь у програмі, все ще є способи отримати вигоду. По-перше, програма спростить роботу з творцями, оскільки ви будете знати, що маєте правильний обліковий запис для справжньої людини. (Ми поговоримо більше про роботу з творцями в Development 6.)

Значок метаперевіреного творця

Джерело: Мета

Ви також можете використовувати програму для перевірки ключових фігур вашої компанії. Подумайте про перевірку своїх засновників або представників, якщо вони мають облікові записи під власними іменами. Meta Verified також включає доступ до підтримки клієнтів у реальному часі та захисту від видавання себе за іншу особу. Таким чином, підписки на ваших ключових гравців можуть допомогти захистити вашу компанію від деяких ризиків у соціальних мережах.

Список справ:

 • Якщо ви живете в країні, де доступна програма, заохочуйте ключових осіб у структурі вашого бізнесу підписатися на Meta Verified. Особливо, якщо вони говорять про бізнес з особистих профілів у Facebook.
 • Якщо ви живете за межами поточної зони доступності програми, приєднайтеся до списку очікування, щоб отримати сповіщення, коли ви зможете зареєструватися.
 • Шукайте синю позначку під час пошуку потенційних творців для співпраці.

Тенденція 4: штучний інтелект забезпечить створення та відкриття контенту

Незважаючи на те, що ChatGPT вибухнув на сцені лише кілька місяців тому, його вже значно перевершив його власний наступник GPT-4. Це вивело створення контенту штучним інтелектом (так званий генеративний штучний інтелект) на перший план уяви громадськості, і Facebook приділяє цьому увагу.

Протягом кількох років Facebook кидає ресурси на ШІ. Але в лютому Марк Цукерберг оголосив про «нову групу продуктів верхнього рівня в Meta, зосереджену на генеративному штучному інтелекті, щоб активізувати нашу роботу в цій галузі».

Він зокрема згадує такі проекти, як:

 • «інструменти творчості та виразності»
 • зображення, включаючи формати оголошень
 • і «відео та мультимодальний досвід».

У 2023 році користувачі та маркетологи Facebook також удосконалять способи використання сторонніх інструментів для створення контенту зі штучним інтелектом. Це буде набагато складнішим (і перспективним для бізнесу), ніж хвиля убер-селфі, створених Lensa, які стали фототрендом Facebook AI наприкінці 2022 року.

Ми досі твердо віримо, що ШІ не готовий повністю замінити письменників, фотографів чи дизайнерів. Але він готовий зробити їхню роботу швидшою та легшою, особливо коли йдеться про ітерацію вмісту для A/B-тестування.

Штучний інтелект також значно спростить написання короткої копії, наприклад підписів у соціальних мережах. Hootsuite вже створив генератор титрів AI для Instagram. І ми працюємо над еквівалентними інструментами для Facebook, Twitter і LinkedIn.

Штучний інтелект також забезпечить більше виявлення вмісту в 2023 році. Facebook «дедалі частіше показує релевантніший контент, рекомендований нашими системами ШІ». Глава Facebook Том Елісон сказав:

«За останні пару років відбулися зміни, коли люди приходять у Facebook більше, щоб розважитися, відкрити щось нове або подивитися, що відбувається у світі. Ці нові причини є причиною того, чому ми інвестуємо у відкриття на основі ШІ. … Ми використовуємо штучний інтелект, щоб рекомендувати всі типи контенту, крім Reels: фотографії, текст, групи, короткі та довгі відео тощо».

Список справ:

Тренд 5: штучний інтелект спростив націлювання рекламних кампаній

Так, ШІ також працює над рекламою. Facebook схилився до націлювання на штучний інтелект, оскільки зміни конфіденційності та прозорості в iOS 14.5 ускладнили націлювання реклами Facebook за допомогою сторонніх файлів cookie. Фактично, Цукерберг каже, що штучний інтелект є «основою» рекламного бізнесу Facebook.

Завдяки торговим кампаніям Benefit+ Facebook дозволяє рекламодавцям націлюватися на цінних клієнтів за допомогою штучного інтелекту на основі лише кількох початкових даних.

Водночас оголошення з каталогу Benefit+ (раніше називалися динамічними оголошеннями) використовують штучний інтелект, щоб пропонувати найбільш релевантні продукти з вашого каталогу людям, які, швидше за все, їх придбають, навіть якщо вони ще не взаємодіяли з вашим бізнесом.

Початкові результати є обнадійливими. У лютневому звіті про прибутки Цукерберг сказав, що за останній квартал рекламодавці отримали більш ніж на 20% більше конверсій. Вони також помітили зниження ціни за придбання.

Список справ:

Тенденція 6: творці знаходять нові можливості для зростання

Коли ми говоримо про творців контенту в соціальних мережах, Facebook може бути не першою платформою, яка спадає на думку. Натомість ви, швидше за все, думаєте про Instagram або TikTok.

Але останнім часом Facebook робить кроки, щоб покращити роботу творців на своїй платформі. У жовтні Facebook відкрив професійний режим для профілів Facebook для всіх. Професійний режим включає набір інструментів і можливостей монетизації, зокрема:

 • Reels Грайте (лише для авторів із США), щоб заробляти гроші на Reels
 • Відповідність зіркам для Reels, Stay Video та Video on Demand
 • Оголошення In-stream
 • Підписки
Професійна інформаційна панель Facebook зі статистикою та інструментами

Джерело: Мета для творців

У звіті Hootsuite Social Trends 2023 прогнозується, що це рік, коли малий бізнес почне співпрацювати з творцями. чому

Великі бренди скорочують свої маркетингові бюджети для впливу. Facebook може бути особливо хорошою мережею для невеликих брендів для роботи з творцями. Ті, хто використовує цю платформу, а не Instagram або TikTok, можуть (поки що) мати менше підписників. Вони можуть бути відкриті для творчих компенсаційних пакетів.

Список справ:

Тенденція 7: чат-боти захоплять оперативне обслуговування клієнтів

У дописі Цукерберга про генеративний ШІ також зазначено, що компанія працює над «розробкою персонажів ШІ, які можуть допомогти людям різними способами». А лише кількома днями раніше він оголосив, що Meta випускає власну велику мовну модель штучного інтелекту, яка, серед інших можливостей, є багатообіцяючою у спілкуванні.

Згідно з опитуванням Hootsuite Social Trends за 2023 рік, лише 26% організацій, які використовують соціальні мережі як основний канал обслуговування клієнтів, використовують чат-боти. Це чудова можливість для брендів продемонструвати лідерство та випередити тенденції.

Вже деякий час чат-боти можуть відповідати на найпростіші запити щодо обслуговування клієнтів. Але розмовний штучний інтелект виводить їхні можливості на новий рівень, дозволяючи їм брати участь у більш складних чатах обслуговування клієнтів, що зменшує навантаження на ваших агентів обслуговування клієнтів.

У 2023 році вашим клієнтам не доведеться чекати робочих годин, щоб дізнатися, де знаходяться їхні пакунки, як вирішити типові проблеми з обслуговуванням або навіть отримати персоналізовані рекомендації щодо продуктів.

Список справ:

 • Дізнайтеся про переваги чат-ботів ШІ загалом і чат-ботів Facebook зокрема.
 • Якщо ви ще не використовуєте Facebook Messenger для обслуговування клієнтів, цього року постарайтеся реалізувати стратегію обслуговування клієнтів Facebook.
 • Дослідіть існуючі інструменти чат-ботів AI, які інтегруються з Facebook, наприклад Heyday.

Тренд 8: Групи та спільноти легше знайти

У той час як пропонований вміст у Facebook раніше був саме таким – пропонований вміст, система рекомендацій штучного інтелекту тепер також рекомендує приєднатися до груп. Групові рекомендації можуть з’являтися в багатьох областях інтерфейсу Facebook:

 • годувати
 • Сповіщення
 • В інших групах
 • Під час перегляду відео або подій

Групові рекомендації базуються на географічній і демографічній інформації, а також на вашій активності та інтересах у Facebook.

Для брендів це означає, що як ніколи важливо створювати групи або брати участь у них, щоб краще зв’язатися зі своєю спільнотою. Пам’ятайте, що Групи не є місцем для зосередження на продажах. Натомість вони є важливим засобом формування спільноти та лояльності до бренду, надаючи корисні ресурси та можливість для шанувальників спілкуватися з людьми, які стоять за вашим брендом.

Список справ:

 • Ознайомтеся з останніми ресурсами для груп Facebook і адміністраторів груп.
 • Приєднуйтеся до відповідних груп у вашій ніші та шукайте можливості внести свій внесок у корисний і непроданий спосіб.
 • Створіть власну групу Facebook, щоб зв’язатися зі своїми найвідданішими шанувальниками.

Керуйте своєю маркетинговою стратегією Facebook разом із іншими каналами соціальних мереж за допомогою Hootsuite. З єдиної інформаційної панелі ви можете планувати публікації брендів, ділитися відео, залучати свою аудиторію та вимірювати вплив своїх зусиль. Спробуйте безкоштовно сьогодні.

Почати

Збільшуйте свою присутність у Facebook швидше за допомогою Hootsuite. Плануйте всі свої публікації в соціальних мережах і відстежуйте їх ефективність на одній інформаційній панелі.

Leave a Comment

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website